DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

AKTUALITY

INFO PRAHY 15:

Participativní portál Městské části Praha 15

Pokud to situace dovolí, zorganizujeme i letos Dny Prahy 15.
Rádi bychom znali Váš názor na předchozí ročníky. Pro zlepšování programu je důležitá Vaše zpětná vazba.

Zhodnoťte, prosím, uplynulé Dny Prahy 15 v této anketě.

https://obcanezapojse.cz/anketa-jak-hodnotite-dny-prahy-15/

 

*****************************************************************************************************

Prohlednete si fotky z posledni vyroční členské schůze 7.3.2020

Vice v sekci FOTOGALERIE 

Fotky pro nás vytvořila skvělá a jako vždy profesionální fotografka paní Zdeňková z úřadu Prahy 15

Moc jí tímto děkujeme

********************************************************************************************************************************************

Dnešním dnem, tedy od 17.4. 2019 se na naše webové stránky www.rybarihostivar.websnadno.cz dostanete i pres odkaz www.rybarihostivar.cz nebo www.rybarihostivar.eu

******************************************************************************************************************

Vážení přátelé a členové naší MO,

kdo si ještě nevšiml ... v dnešních dnech je návštěvnost na našich stránkách

!!! 25 300 !!!

Děkujeme, za MO Hostivař Martin Šťastný-odbor kultury, webmaster

 

******************************************************************************************************************

NOVÉ vlajky naší organizace...

.........  doufáme že se Vám líbí  ..........

**********************************************************************************************************************************

NOVINKA: Rybáři si mohou vyřídit doživotní rybářský lístek. Stojí 1000 korun

článek najdete na:

http://www.inrybar.cz/novinky/novinka-rybari-si-mohou-vyridit-dozivotni-rybarsky-listek-stoji-1000-korun/

 

**********************************************************************************************************************************

Vedení ČRS ostře kritizuje řadové rybáře! Nechodíte na schůze? Pak se nedivte, že jste nespokojeni!

logo

Na oficiálních webových stránkách ČRS se objevilo zajímavé vyjádření jednatele ČRS Jana Štípka, který řadovým rybářům vytýká to, že nechodí na členské schůze jejich místních organizací. A není se čemu divit. Podle Štípka řadoví rybáři denně píšou na Radu ČRS množství dotazů a připomínek, se kterými ale vedení ČRS nemůže nic dělat. Jednoduše jde o záležitosti jednotlivých místních organizací. Jde vidět, že vedení ČRS tento „nešvar“ přerostl přes hlavu a snaží se rybářům vysvětlit, že musí hledat řešení jinde.

Všichni to známe. Rybáři často mrmlají nad vším, co se u vod odehrává. Přitom i oni mohou přiložit ruku k dílu. Pokud jim něco v rybářských pravidlech skutečně vadí, pak stačí jít na členskou schůzi jeho místní organizace. Jenže! Právě tento nástroj pro „rybářské změny“ nejsou jednoduše využívány. Podle jednatele Jana Štípka chodí na členské schůze něco málo okolo 20 % členské základny. Jenže tento nezájem vede k tomu, že rybařina se nikam neposouvá. Přinášíme vám vyjádření jednatele Jana Štípka, který se snaží řadovým rybářům promluvit do „duše“.

 

Členské schůze – nevyužitá příležitost

Téměř každý den dostáváme na Radu ČRS dotazy a připomínky rybářů k různým problémům, s nimiž se setkávají při rybolovu nebo vyřizování členských záležitostí. A ve většině případů končí mail výzvou „aby s tím Rada (předseda, jednatel) něco udělali“. Řada členů totiž vychází z mylné představy, že je v silách (a kompetenci) Rady rozhodovat i o takových věcech, jakými jsou úřední hodiny kanceláře místní organizace, počet brigádnických hodin, osvobození důchodců a držitelů invalidních průkazů od brigád, slevy z cen povolenek, různé poplatky v MO, apod.

Český rybářský svaz však nefunguje na principech podřízenosti a nadřízenosti, ale na demokratických zásadách. Stanovy a Jednací řád ČRS přesně vymezují kompetence jednotlivých organizačních jednotek ČRS a zákon o rybářství s prováděcí vyhláškou zase práva a povinnosti uživatelů rybářských revírů. Republiková rada a Republikový sněm ČRS mají přesně definovány záležitosti, o nichž rozhodují, stejně tak jako územní svazy a místní organizace.

Členové často zapomínají, že nejvyšším orgánem místní organizace je členská schůze, která je tím nejvhodnějším místem pro řešení vnitřních záležitostí a provozních a organizačních věcí MO. Účast na většině členských schůzí je bohužel velmi malá – jen výjimečně přesáhne 20 % a  nezřídka, zejména u velkých organizací,  je na schůzích výbor v přesile proti přítomným členům. Možnost ovlivnit chod organizace tak využívá jen nevelká část členské základny.

Funkcionáři Rady a pracovníci jejího sekretariátu rádi odpoví  na všechny dotazy a připomínky členů, ale nepomohou v případech, kdy je třeba věc řešit přímo v místní organizaci. A právě k tomu jsou členské schůze tou nejlepší příležitostí  – jen ji více využívat.

Jan Štípek, jednatel ČRS

Redakce InRybar.cz

**********************************************************************************************************************************************

PRVNÍ POVOLENKA PRO DĚTI DO 15 LET ZDARMA

 

    Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy poskytuje pro rok 2016 dětem do 15 ti let první územní mimopstruhovou povolenku zdarma. Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS). Pro tuto akci není podstatné, zda již je dítě členem ČRS delší dobu – některým dětem platili rodiče členství, aniž by děti měly vlastní povolenku, protože využívaly možnosti lovit (do 10 let věku) na prut dospělého rybáře – držitele povolenky. Jedinou a hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo.Stejně tak není podstatné, zda a jak dlouho chodí dítě do rybářského kroužku. Na systému v jednotlivých místních organizací se nic nemění, vše probíhá podle dosavadní praxe MO ČRS, výsledkem však je, že jakmile dítě splní podmínky pro výdej povolenky, neobdrží povolenku ve své místním organizaci za úplatu, ale zdarma. Pokud se tento zájemce rozhodne pro získání mimopstruhové povolenky celosvazové, pak uradí pouze rozdíl cen obou povolenek. To znamená, že místo 700,-Kč zaplatí u své MO ČRS pouze 400,-Kč.

Po splnění všech podmínek pro výdej první povolenky zdarma má dítě ještě možnost získat:

 -          za poloviční cenu (která činí 345,-Kč) knihu Rybářství a rybolov. Stačí vyplnit a odeslat objednávku prostřednictvímwww.rybsvaz.cz a  přiložit kopii (sken nebo foto) obou stran členské legitimace a první povolenky získané zdarma.

 -           za poloviční cenu (která činí 240,- Kč) předplatné časopisu Rybářství na jeden rok. Předplatné časopisu  je nutno objednat  prostřednictvím www.rybsvaz.cz .  

http://www.rybaripraha.cz/obsah/prvn-povolenka-pro-d-ti-do-15-let-zdarma